Fort
úvod úvod zpět zpět přidat k oblíbeným oblíbené český english
www.fort-plasty.cz
 
 
Fort - vzduchotechnika z plastů
moderní technologie | spolehlivost | jakost ISO 9001
 
 

Ventilátory FORT

Katalogové listy a dokumenty ke stažení

Radiální ventilátory řady FORT - PCM, FORT – PC, FORT – P a FORT – PR vynikají širokým spektrem výkonů při zaručené chemické odolnosti použitých materiálů při teplotách od -15 do +60 o C.
Tyto vlastnosti jim umožňují velký rozsah uplatnění v nejrůznějších oborech chemické a průmyslové výroby, zdravotnictví, potravinářství, zemědělství a mnoha dalších odvětvích.
Ventilátory jsou poháněny přírubovými elektromotory. Oběžná kola jsou ve většině případů osazena přímo na hřídelích elektromotorů. Standardně jsou ventilátory vybaveny jednootáčkovými třífázovými elektromotory pro napětí 400V v provedení B5 – do P/PC 45; B3 – PR/PC 50 a vyšší, B14 - PCM s krytím IP 55, izolace třídy F, ve 2, 4, 6 a 8 pólovém provedení.
U řady FORT - PR jsou oběžná kola vyrobená z nerezu (příklad označení FORT - PR 714).
Řada FORT – PR pp má oběžná kola z polypropylenu (například FORT – PR 506 pp).
Ventilátory jsou vyráběny také v nevýbušném provedení Ex do zóny 2 (SNV 1) a zóny 1 (SNV 2). Jsou určeny pro odsávání plynů a par teplotní třídy T1 až T3, T4, pro trvalý provoz S1.
Vzduchotechnické potrubí a ventilátory jsou propojeny tlumícími vložkami, které zabraňují přenosu vibrací do potrubí. Tlumící vložky se upevňují pomocí nerezových spon. Ventilátory lze osazovat na izolátory chvění. Pokud není ventilátor sacím nebo výfukovým otvorem připojen k potrubí, je třeba otevřený konec opatřit vhodnou mřížkou, která zamezí vniknutí cizího předmětu do ventilátoru.
Při výrobě jsou standardně používány materiály PP, PPs, PE, PE-EL, PVC, PVDF, nerez, případně ocel pokrytá ebonitem.

Upozornění :

Při montáží je nutné v nejnižším bodě skříně ventilátoru osadit nástavec pro odvod kondenzátu nebo minimálně vyvrtat otvor o průměru cca 5 mm. V případě, že je tato skutečnost opomenuta může dojít k hromadění kondenzátu a poškození ventilátoru (zejména v zimních měsících pokud dojde k zamrznutí kondenzátu).
Ventilátory nejsou standardně jištěny proti přetížení. Před jejich instalací je proto nezbytné vřadit do elektrosystému vhodnou tepelnou ochranu.
Dále Vám představíme nejběžněji používané ventilátory řady FORT - PCM, FORT – P, FORT – PC a FORT – PR. Ostatní typy ventilátorů uvedené v celkovém přehledu Vám nabídneme na konkrétní poptávku.
Výkonové hodnoty ventilátorů byly měřeny při 15 °C a hustotě média 1,225 kg/m3.

 

zpět zpět na stránku produktů
Grafika a aplikace
DUNA Graphics 2005
FORT - PLASTY s.r.o., Hulínská 2193/2a, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 335 090, 573 336 777 ( e-mail ) info@fort-plasty.cz